hp-support-head-portlet

Actions
Loading...

HP Customer Support

hp-contact-secondary-navigation-portlet

Actions
Loading...

hp-share-print-widget-portlet

Actions
Loading...

hp-concentra-wrapper-portlet

Actions
Loading...

HP Bilgisayarlar - HP Sistem Kurtarma Sorunlarını Giderme (Windows 8)

Bu belge, Windows 8 işletim sistemine sahip HP bilgisayarlar ile ilgilidir.
Tam bir sistem kurtarma işlemi uygulanması zaman alır (bilgisayar modeline bağlı olarak iki ile dört saat arasında) ve çok miktarda veri aktarır. Taşınacak bu kadar çok veri söz konusu olduğunda, bazen sorunlar meydana gelebilir. Windows 8'de kurtarma sorunlarının çözümü için bu belgeyi kullanın.
 caution:
Sistem kurtarma işlemi tüm dosyaları, programları ve sabit sürücüde kayıtlı çalışmaları tamamen siler. Kurtarma işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka önemli bilgileri yedekleyin.
 caution:
Bilgisayara örneğin HP Ortam Sürücüsü gibi ek bir sabit sürücü bağlıysa sistem kurtarma işlemini gerçekleştirmeden önce veri ve elektrik kablolarını harici sürücünün arka bölümünden çıkarın. Bu, ek sürücüde veri kaybı olasılığını önler.
HP dizüstü bilgisayarınız ile ilgili sorunları giderme
Sistem kurtarma uzun bir işlem olabilir ve bazen hatalar oluşabilir.
Kurtarma ile ilgili sorunları gidermek için, bölümde kurtarma türünüzü en iyi açıklayan yönergeleri izleyin.
Sabit sürücüden başlayan bir kurtarmada sorun giderme
Aşağıdaki bölümlerde, sabit diskten başlatılan bir kurtarma işlemiyle ilgili sorunların nasıl giderileceği açıklanmaktadır. Durumunuza uygun olan bölümü seçin.
CD'den veya DVD'den başlayan bir kurtarmada sorun giderme
Aşağıdaki bölümlerde, CD veya DVD'den başlatılan bir kurtarma işlemiyle ilgili sorunların nasıl giderileceği açıklanmaktadır. Durumunuza uygun olan bölümü seçin.
Hata hakkında daha fazla bilgi için, hata kodu ile eşleşen bölüme bakın.
Bu hatalar, aşağıdaki koşullardan kaynaklanabilir:
 • Başka bir bilgisayar için oluşturduğunuz veya sipariş ettiğiniz diskler gibi yanlış kurtarma disklerinin kullanılması.
 • Ana kart veya sabit sürücü üzerindeki yapılandırma bilgileri, bilgisayar üretilirken fabrikada doğru yapılandırılmamıştır.
 • Bilgisayarınızdaki ana kart, aynı değiştirme parçasına sahip olmayan bir ana kart ile değiştirilmiştir. Eğer öyleyse, yeni işletim sistemini yüklemeli veya ana kartı, orijinal bir ana kart ile değiştirmelisiniz.
Bu hata açılırsa ve HP'den sipariş edilen veya HP Destek tarafından gönderilen diskleri kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları kullanarak doğru kurtarma disklerini (HP'nin gönderdiği) kullanıp kullanmadığınızı öğrenin:
 1. Bilgisayarınız için yazılım yapı numarasını alın:
  • Başlangıç ekranında, Masaüstü kutucuğuna tıklayın. Windows masaüstünün sağ alt köşesinde bu yapı numarası bilgilerini arayın.
  • Bilgisayarınız Windows'u açamıyorsa bilgisayar kasasının dışında yer alan bir etikette bir Yazılım Yapı numarası bulabilirsiniz.
 2. Yazılım yapı numarasını, kurtarma diskleri üzerindeki oluşturma numarası ile karşılaştırın.
  • Yazılım yapı numarası kurtarma disklerinizdeki numara ile eşleşiyorsa ve buna rağmen kurtarma işlemi bu hata ile başarısız oluyorsa, bilgisayarınızın kurtarılabilmesi için HP tarafından servis yaptırılması gerekir.
  • Kurtarma diskleri üzerindeki numara, yazılım yapı numarası ile aynı değilse, HP kurtarma disklerini veya bir HP USB Kurtarma Sürücüsünü mü arıyorsunuz başlıklı HP destek belgesine bakın. Yeni diskleri sipariş etmeden önce, kurtarma diski üzerindeki numaraların, yazılım yapı numarası ile eşleşmediğinden emin olun.
HP masaüstü bilgisayarınızda sorun giderme
Sistem kurtarma işlemi uzun sürebilir ve hatalar oluşabilir.
Kurtarma ile ilgili sorunları gidermek için, kurtarma türünüze en uygun olan bölümdeki talimatları uygulayın.
Sabit sürücüden başlayan bir kurtarmada sorun giderme
Aşağıdaki bölümlerde, BIOS veya Kurtarma Yöneticisi'nden başlatılan bir kurtarma işlemiyle ilgili sorunların nasıl giderileceği açıklanmaktadır. Durumunuza uygun olan bölümü seçin.
CD'den veya DVD'den başlayan bir kurtarmada sorun giderme
Aşağıdaki bölümlerde, CD veya DVD'den başlatılan bir kurtarma işlemiyle ilgili sorunların nasıl giderileceği açıklanmaktadır. Durumunuza uygun olan bölümü seçin.
Bir USB sürücüden başlayan bir kurtarmada sorun giderme
Aşağıdaki bölümlerde, bir USB sürücüsünden başlatılan bir kurtarma işlemiyle ilgili sorunların nasıl giderileceği açıklanmaktadır. Durumunuza uygun olan bölümü seçin.
Kurtarma işlemi sırasında meydana gelebilecek diğer hatalar
Sabit sürücüde bozuk alanlar varsa kurtarma işlemi sırasında hatalar meydana gelebilir. Hala Windows'u kullanabiliyorsanız sorunu tanılamak için Donanım Tanılama Araçları'nı kullanın. Sorunu çözmek için bu bölümdeki adımları izleyin.
Sabit sürücünün sorunlara karşı test edilmesi
Arızalı bir sabit disk sürücüsü, kurtarma işlemi sırasında aralıklı sorunlara yol açabilir. HP Support Assistant ve HP PC Diagnostics UEFI donanım arızalarını kontrol edebilen testlere erişim sağlar. HP Support Assistant'a Windows'tan, HP PC Diagnostics UEFI'ya bilgisayar başlatılırken F2 tuşuna basılarak erişilir.
HP PC Hardware Diagnostics UEFI, bilgisayarınızdaki ana bileşenleri hızlı testler veya daha uzun, daha kapsamlı testler kullanarak test etmenize imkan verir. Bilgisayarınız Windows'u açmadığı zaman bile HP PC Hardware Diagnostics UEFI'yı kullanabilirsiniz. Donanım tanılama testlerini çalıştırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:
 1. Bilgisayarı kapatmak için güç düğmesini en az beş saniye boyunca basılı tutun.
 2. Bilgisayarı açın ve hemen ardından aşağıdaki ekranlardan biri görününceye kadar her saniyede bir F2 tuşuna aralıksız bir şekilde basın:
HP PC Hardware Diagnostics UEFI
Bu ekran görüntülenirse, UEFI'de Sabit disk testi ile devam edin.
HP Basic System Diagnostics
Bu ekran görüntülenirse, Temel Donanım Tanılama Testleri'ne bakın.
HP kurtarma ortamı oluşturma hakkında sık sorulan sorular
Neden "Kurtarma diski oluşturuldu" mesajı alıyorum?
Disk oluştururken hata alıyorum, ne yapabilirim?
USB flash sürücüsü oluşturmaya çalıştığımda USB depolama aygıtım algılanmıyor. Neden?
HP Kurtarma ortamı oluşturduğum zaman, yüklediğim yazılımlar (örneğin Office) kaydediliyor mu?

hp-feedback-input-portlet

Actions
Loading...

hp-online-communities-portlet

Actions
Loading...

Ask the community!


Support Forum

Support Forum

Join the conversation! Find Solutions, ask questions, and share advice with other HP product owners. Visit now


hp-feedback-banner-portlet

Actions
Loading...

hp-country-locator-portlet

Actions
Loading...
Country: Flag United States

hp-detect-load-my-device-portlet

Actions
Loading...