HP Support

hp-contact-secondary-navigation

Actions
Loading...

hp-share-print-widget

Actions
Loading...

hp-concentra-wrapper

Actions
Loading...

HP sistem kurtarma işlemini uygulama (Windows 8)

Bu belge, Windows 8 yüklü olarak sunulan HP ve Compaq bilgisayarlarla ilgilidir.
Bu belgede bilgisayarın orijinal fabrika durumuna nasıl sıfırlanacağı açıklanmıştır ve belge, sistem kurtarma işleminin farklı yöntemlerine göre bölümlere ayrılmıştır.
Windows 8'de masaüstü bilgisayarı orijinal durumuna sıfırlama yönergeleri, dizüstü bilgisayarı orijinal durumuna sıfırlama adımlarından farklıdır. Aşağıdaki talimatlar, bilgisayarın ne zaman üretildiğine göre ayrıca değişiklik gösterir. Bilgisayarınıza uygun yönergeleri kullandığınızdan emin olun. Bilgisayarınızın ne zaman üretildiğinden emin değilseniz yönergelerinizi aşağıdaki tablolarda gösterilen sistem kurtarma penceresi görünümüne göre seçebilirsiniz.
Sistem kurtarma işlemi yapmadan önce tüm kişisel dosyalarınızı yedekleyin ve tüm uyarı açıklamalarını okuyun.
Kurtarma işleminin tamamlanması 4-6 saat veya daha fazla sürebilir. En iyi sonucu elde etmek için bilgisayarın Internet bağlantısı olmamalıdır. Bilgisayar bu işlem boyunca birkaç defa yeniden başlatılır. Windows'ta oturum açma komut istemi görüntülenene kadar gücü kapatmayın veya kurtarma işlemini kesintiye uğratmayın.
 note:
Windows 8'in en son sürümünü kullanmıyorsanız bu belgedeki bazı grafikler ve bilgiler değişiklik gösterebilir. En son sürümü Microsoft Store'dan edinebilirsiniz.
Sistem kurtarma türleri (Windows 8)
Bilgisayarınızda üç veya yalnızca iki Sistem Kurtarma türü bulunabilir. Gerekenden fazla değişiklik yapmadan sorununuzu çözen kurtarma türünü kullanın.
  • Sistem Kurtarma: Bu seçenek sistem sürücüsünü (genellikle C:) yeniden biçimlendirir, orijinal işletim sistemini yeniden yükler ve tüm orijinal donanım sürücülerini ve yazılımı yeniden yükler.
     warning:
    İşletim sistemi bölümünün (genellikle C:) boyutu en küçük boyut gereksinimine düşürüldüyse kullanıcı tarafından oluşturulan diğer bölümler kaldırılır ve depolanan veriler silinir.
  • Fabrika Ayarlarına Sıfırlama: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, tüm bölümleri kaldırır, tüm sabit sürücüyü yeniden biçimlendirir, orijinal işletim sistemini, tüm orijinal donanım sürücülerini ve yazılımlarını yeniden yükler. Bu seçenek, aynı zamanda, gereken Kurtarma bölümünü (Genellikle D:) ve ve gerekli yazılımı yeniden kurar. Fabrika sıfırlaması, gereken Kurtarma Bölümü (Genellikle D:) ve ve diğer tüm gerekli bölümleri yeniden oluşturur.
    Fabrika Ayarlarına Sıfırlama seçeneği, bilgisayarınızın yazılımlarını, bilgisayarın satın alındığı zamandaki haline geri döndürür. Tüm kullanıcı değişiklikleri veya eklemeleri kaldırılır.
  • Küçültülmüş Görüntü Kurtarma: Birçok HP dizüstü bilgisayarda bulunan Asgari Görüntü ile Kurtarma orijinal işletim sistemini, donanım sürücülerini ve HP Support Assistant ve HP Kurtarma Yöneticisi gibi temel HP yazılımlarını yeniden kurar.

hp-online-communities

Actions
Loading...
Consumer Community

Consumer Community

Join the conversation! Find Solutions, ask questions, and share advice with other HP product owners. Visit now >

Enterprise Business Community

Enterprise Business Community

Join HP's community of business and IT professionals to help solve problems, exchange ideas, and learn best practices from your peers. Worldwide discussions in English. Visit now >


Contact HP

Contact HP

Let HP help you find the answer or identify a service location. Contact us >

Country: United States