HP Support

hp-contact-secondary-navigation

Actions
Loading...

hp-share-print-widget

Actions
Loading...

hp-concentra-wrapper

Actions
Loading...

Używanie narzędzia HP Print and Scan Doctor dla systemu Windows do rozwiązywania problemów z drukarką

Niniejszy dokument dotyczy drukarek HP obsługiwanych w systemach Windows 8, Windows 7, Windows Vista oraz Windows XP.
 note:
Narzędzie HP Print and Scan Doctor nie jest dostępne dla systemów operacyjnych Mac OS X. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do sekcji Jak rozwiązywać typowe problemy z drukowaniem i skanowaniem w systemie Mac, która znajduje się w niniejszym dokumencie.
HP Print and Scan Doctor to bezpłatne narzędzie ułatwiające analizę, zdiagnozowanie i rozwiązanie najczęstszych problemów z drukowaniem, skanowaniem i łącznością.
 • Problemy ze sprzętem: Rozwiązuj takie problemy, jak brak papieru, zacięcia papieru, zablokowanie karetki, problemy z podawaniem papieru, a ponadto wyświetlaj szczegółowe informacje o drukarce, takie jak wersje oprogramowania (w tym sprzętowego), numer seryjny, licznik stron, informacje o głowicy drukującej oraz stan gwarancji.
 • Problemy z połączeniem sieciowym: Diagnozuj i rozwiązuj problemy z połączeniem USB lub sieciowym i sprawdzaj ustawienia sieciowe.
 • Problemy z jakością druku: Rozwiązuj problemy z wyblakłym drukiem, smugami lub niepożądanymi liniami na wydrukach, inicjalizuj automatyczne czyszczenie wkładów i głowic drukujących, a ponadto sprawdzaj poziomy atramentu.
 • Problemy ze skanowaniem: Rozwiązuj problemy ze skanowaniem, sprawdzaj mechanizm skanowania, sterowniki i wpisy rejestru.
Poniższy film przedstawia sposób pobierania i instalacji oprogramowania HP Print and Scan Doctor.
Jeżeli podczas próby odtworzenia filmu wystąpi błąd lub chcesz obejrzeć go w innym formacie, kliknij tutaj i odtwórz go w serwisie YouTube.
Pobierz i uruchom narzędzie HP Print and Scan Doctor
Pobierz i uruchom HP Print and Scan Doctor, aby zdiagnozować często występujące problemy z drukowaniem, skanowaniem lub połączeniem.
 1. Jeżeli drukarka HP nie jest włączona, włącz ją, naciskając przycisk zasilania.
 2. Przejdź do narzędzia HP Print and Scan Doctor.
 3. Kliknij Pobierz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zapisać oprogramowanie na komputerze.
 4. Otwórz folder, w którym znajduje się zapisany plik oprogramowania (zazwyczaj Pobrane), kliknij dwukrotnie ikonę pliku i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dokończyć instalację.
  Po zakończeniu instalacji zostanie otwarte narzędzie HP Print and Scan Doctor.
 5. Pod nagłówkiem Produkt na ekranie powitalnym kliknij nazwę drukarki.
  Figure : Kliknij nazwę drukarki
  Ilustracja: Kliknij nazwę drukarki.
 6. Kliknij przycisk Dalej.
  Narzędzie HP Print and Scan Doctor sprawdzi stan łączności drukarki.
  • Jeśli połączenie zostanie nawiązane, nastąpi wyświetlenie drukarki.
   Figure : Przykład pomyślnie nawiązanego połączenia
   Ilustracja: Przykład pomyślnie nawiązanego połączenia
  • Jeżeli nie dochodzi do połączenia lub następuje jego utrata, postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie, aby rozwiązać ten problem.
 7. W zależności od problemu kliknij opcję Napraw problem z drukowaniem lub Napraw problem ze skanowaniem, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
Często zadawane pytania
Po zainstalowaniu narzędzia HP Print and Scan Doctor przejrzyj listę często zadawanych pytań na temat korzystania z tego narzędzia.

hp-online-communities

Actions
Loading...
Consumer Community

Consumer Community

Join the conversation! Find Solutions, ask questions, and share advice with other HP product owners. Visit now >

Enterprise Business Community

Enterprise Business Community

Join HP's community of business and IT professionals to help solve problems, exchange ideas, and learn best practices from your peers. Worldwide discussions in English. Visit now >


Contact HP

Contact HP

Let HP help you find the answer or identify a service location. Contact us >

Country: United States