hp-support-head-portlet

Actions
Loading...

HP Customer Support

hp-contact-secondary-navigation-portlet

Actions
Loading...

hp-share-print-widget-portlet

Actions
Loading...

hp-concentra-wrapper-portlet

Actions
Loading...

Komputery stacjonarne HP i Compaq - Zmiana systemu operacyjnego z Windows Vista na Windows XP

Ten dokument dotyczy komputerów stacjonarnych z preinstalowanym systemem Windows Vista przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, którzy rozważają możliwość jego zamiany na system Windows XP. Firma Microsoft zezwala na migrację z systemu Windows Vista Business lub Ultimate do systemu Windows XP Professional, jednak HP nie obsługuje żadnego wariantu zmiany na starszą/niższą wersję. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Przewodniku po ograniczonej gwarancji i pomocy technicznej oraz w Umowie licencyjnej użytkownika oprogramowania firmy Microsoft dołączonej do komputera.
 caution:
Jeśli zamierzasz zmienić system operacyjny na Windows XP, UTWÓRZ ZESTAW DYSKÓW ODZYSKIWANIA. Migracja z wersji Windows Vista do wersji Windows XP może spowodować wyłączenie funkcji odzyskiwania z dysku twardego.
Zanim zainstalujesz system Windows!
Zastanów się, dlaczego w ogóle chcesz przejść z nowszego systemu Windows Vista na starszy Windows XP. Istnieje kilka sposobów optymalizacji działania systemu Vista. Na przykład:
Zmiana systemu operacyjnego na Windows XP
Jeśli zdecydujesz się zmienić system operacyjny na Windows XP, oto kilka ważnych uwag i pomocnych porad:
 caution:
Firma HP nie zaleca zmiany systemu operacyjnego z Windows Vista na Windows XP i nie oferuje żadnej ścieżki takiej migracji. Zmiana może spowodować niestabilne działanie komputera, ograniczenie funkcjonalności oraz konieczność pozyskania oprogramowania, sterowników, a nawet urządzeń zgodnych konkretnie z systemem Windows XP.
Poniżej opisano zasadnicze czynności, jakie należy wykonać w celu przejścia na system Windows XP. Zależnie od konfiguracji komputera, używanych aplikacji i podłączonych urządzeń peryferyjnych mogą być konieczne również dodatkowe kroki.
 1. Uzyskaj lub wykonaj zestaw dysków odzyskiwania (po angielsku). W razie, gdyby zmiana na system Windows XP nie spełniała Twoich oczekiwań, dysków odzyskiwania pozwolą przywrócić komputer do jego pierwotnego stanu.
   note:
  Jeśli po zainstalowaniu systemu XP skontaktujesz się z działem pomocy technicznej HP z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemów z oprogramowaniem lub sprzętem, może być koniecznie zainstalowanie obrazu oryginalnego oprogramowania. Operacja spowoduje ponowne zainstalowanie systemu Vista, ponieważ HP może służyć wsparciem tylko dla znanej, fabrycznej konfiguracji.
 2. Przed rozpoczęciem instalacji znajdź sterownik zestawu układów zgodny z systemem Windows XP i nagraj go na płytę CD-R. Jeśli komputer jest wyposażony w kartę graficzną (nie obsługę wideo wbudowaną na płycie głównej), również poszukaj i nagraj sterowniki tej karty dla systemu XP. Pliki sterowników zestawu układów i karty powinny być dostępne w witrynach ich producentów.
  Na przykład model Pavilion a1700n jest wyposażony w kartę graficzną GeForce 6150 LE / nForce 430 (można to sprawdzić w specyfikacjach produktu a1700n w witrynie obsługi klienta HP). Sterowniki znalezione w witrynie firmy NVIDIA pobierz do komputera i nagraj na płytę CD-R do późniejszego wykorzystania.
 3. Sporządź kopie zapasowe wszystkich istotnych plików. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dokumencie pomocy HP Wykonywanie kopii zapasowej plików w systemie Windows Vista (po angielsku).
 4. Sprawdź poziom zgodności aplikacji dla systemu Windows Vista z systemem Windows XP. Zaplanuj nabycie potrzebnych wersji zgodnych z systemem Windows XP albo ich alternatywnych odpowiedników. Na przykład: do komputerów z systemem Windows Vista firma HP dołącza pełną wersję oprogramowania do odtwarzania filmów DVD zgodną konkretnie z tym systemem. W przypadku instalacji systemu Windows XP prawdopodobnie musisz kupić i zainstalować inny program służący do tego celu.
 5. Zainstaluj oryginalny system operacyjny Windows XP zgodnie z dołączonymi do niego instrukcjami instalacji (HP nie oferuje takich instrukcji).
 6. Zainstaluj najnowszy pakiet chipsetu dla systemu Windows XP. Chipset zawiera podstawowe funkcje sterujące składnikami wbudowanymi na płycie głównej (np. obsługą dźwięku i kartą sieciową). Zainstaluj te pliki z utworzonej wcześniej płyty CD-R.
 7. Skonfiguruj połączenie sieciowe, pamiętając o włączeniu jego ochrony za pomocą Zapory systemu Windows (lub innej aplikacji zapory).
 8. Połącz komputer z Internetem i za pośrednictwem usługi Windows Update zainstaluj wszystkie krytyczne aktualizacje, w tym dodatek Service Pack 2. Jest on niezbędny do działania wielu składników. Niektóre sterowniki można zainstalować dopiero po zainstalowaniu tego dodatku.
 9. Pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki składników, które nie funkcjonują poprawnie. Jeżeli na przykład nie działa dźwięk w komputerze, a zainstalowana jest karta dźwiękowa HD firmy Realtek, pobierz i zainstaluj nowe sterowniki dźwięku HD z witryny firmy Microsoft lub Realtek.
  Jednym z szybszych sposobów pobrania sterowników urządzeń jest nawiązanie połączenia z Internetem, a następnie uruchomienie narzędzia Menedżer urządzeń i wyświetlenie listy zainstalowanych urządzeń. Jeśli przy którejkolwiek ikonie urządzenia widzisz żółty wykrzyknij, kliknij nazwę składnika prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Aktualizuj sterownik. System automatycznie poszuka wtedy odpowiedniego sterownika.
 10. Po znalezieniu wszystkich sterowników możesz przystąpić do instalowania aplikacji. Pamiętaj, aby zacząć od aplikacji o najwyższym priorytecie, takich jak oprogramowanie antywirusowe.
  W przypadku urządzeń, dla których nie jesteś w stanie znaleźć sterowników do systemu Windows XP, może być konieczny zakup nowych urządzeń zgodnych z tym systemem.

hp-feedback-input-portlet

Actions
Loading...

hp-online-communities-portlet

Actions
Loading...

Ask the community!


Support Forum

Support Forum

Join the conversation! Find Solutions, ask questions, and share advice with other HP product owners. Visit now


hp-feedback-banner-portlet

Actions
Loading...

hp-country-locator-portlet

Actions
Loading...
Country: Flag United States

hp-detect-load-my-device-portlet

Actions
Loading...